Kuşadası Gezilecek Yerler

Kuşadası gezilecek yerler ile hem tarih hem de doğa iç içe..

Kuşadası’nın tertemiz havasında tarihi gezintiler yapmak ve dönüşte masmavi denize adım atmak… Herkesin hoşuna gidebilecek melodiler oluşturur Kuşadası. Sizi cezbeden harika doğası ve yüzünüzün kıyısına vuran havası ile tatil merdivenlerinden çıkmaya başlayabilirsiniz. Kuşadası ve Kuşadası otel seçenekleri sizleri bekliyor.


Kuşadası gezilecek yerler denilince aklımıza ilk gelen tarihi mekanlardan biri olan Kaleiçi camii,  Sadrazam Öküz Mehmet Paşa' nın şehrin yeniden imarı sırasında şehre kattığı eserlerdendir. Hem çarşının içinde olması hem de kolay ulaşımı nedeniyle Kuşadası tatili sırasında, Kuşadası gezilecek yerler arasında yer alır Kaleiçi camii.1618 yılında Sadrazam' ın ölümünden bir yıl önce yapılmıştır. Bu nedenle Öküz Mehmet Paşa Camii adıyla da anılır ve 1830 yılında onarım görmüş olup günümüzde hala ziyaret edilebilir. Kuşadası gezilecek yerler liztenize eklemeyi unutmayın.


Kuşadası gezilecek yerler, tarihi mekanlar ve doğal güzellikler olarak ayrılabilir, tatile çıkmadan önce Kuşadası rehberinize günlük planlarınızı hazırlarsanız Kuşadası gezilecek yerler arasından seçim yaparak tatilinize hareket katmış olursunuz ve tatiliniz Kuşadası ile renklenir. Kuşadası gezilecek yerler içinde birçok güzel mekan olmakla beraber Neopolis’i mutlaka görmenizi öneriyoruz. Güvercinada' dan Kadınlar Denizi' ne giden yol üzerinde bulabileceğiniz, Güvercinada' nın az ilerisinde olan Neopolis' in Kuşadası' nın ilk yerleşim yeri olduğu ve İon’ lar tarafından kurulduğu sanılıyor. Kuşadası gezilecek yerler arasında neopolis sizleri bekliyor.

Kuşadası gezilecek yerler arasında bulunan doğal güzellikler…
  • Kuşadası gezilecek yerler içinde Kaleiçi camii bulunur.Kuşadasında Gezilecek Yerler
  • Güvercinada, Neopolis Kuşadası gezilecek yerler içindedir.
  • Pygela da Kuşadası gezilecek yerler dahilindedir.
  • Milli Park Kuşadası gezilecek yerler arasında ilk sıralarda yer almalıdır.

Kuşadası tatili sırasında Kuşadası gezilecek yerler rehberine ekleyebileceğiniz birçok doğal güzellik arasından Kuşadası Milli parkına uğramayı unutmayın.  Kuşadası gezilecek yerler listesinde yer alan Kuşadası Milli Park’ı, sizler için hazırladığı doğal güzelliklerini yaz ya da kış fark etmeksizin misafirlerine sunar.


Kuşadası tatili planlarınıza dahil ettiğiniz Kuşadası gezilecek yerler içinde bulunan Milli Park’a gitmek için Güzelçamlı’ dan geçmeniz gerekmektedir. Kuşadası tatili rehberinize aldığınız Güzelçamlı’ da denize girebilir kum ve güneşin tadına varabilirsiniz. Kuşadası tatili Kuşadası gezilecek yerler, Kuşadası sokakları harika manzaralar sunar sizlere.


Kuşadası tatili sırasında hazırladığınız programa dahil edebileceğiniz bir mendirek ile Kuşadası' na bağlanmış olan Güvercin Adası' nın üzerinde tarihi Bizanslılara kadar uzanan bir kale bulunur, kaleyi günümüzde de ziyaret edebilir, içerisinde bulunan kafe ve restoranlardan faydalanabilirsiniz. Bu kadar güzel bir günbatımı manzarasını, dünyanın hiçbir yerinde kolay kolay bulamazsınız. Kuşadası tatili ile Kuşadası gezilecek yerler arasında ki geziniz sırasında İzmir' in Selçuk ilçesi yakınlarında bulunan Efes Antik Şehri’ne de uğrayabilirsiniz. Kuşadası gezilecek yerler içerisinde bulunan Efes Kuşadası' na yaklaşık yarım saat uzaklıkta olup, Selçuk çevresindeki yerleşime bakıldığında M.Ö. 6000 yılına kadar uzandığını görebiliriz.


Kuşadası gezilecek yerler, birçok seçeneğiyle sizleri bekliyor!

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !