Kuşadası Tarihi Yapıları

Ege’nin muhteşem koylarından birine sahip olan Kuşadası tarihi yapıları ile de birleşince eşsiz güzellikte bir tatil beldesi çıkıyor ortaya. Kuşadası tarihi yapıları ile iç içe yaşayan tabiat güzellikleri insanı ister istemez bu bölgeye doğru çekiyor. Kuşadası tatili esnasında otel seçeneklerini gözden geçirip kendinizi otellere teslim etmeyin. Kuşadası’nda bulunan birçok otelde gezi turlarına katılarak Kuşadası tarihi yapıları ile hem bilgilenin hem de tarihe bir yolculuk yapın.
Yaşadığımız ülke aslında tarihi ve doğal güzelliklerle dolu. Ne yazık ki biz yeterince önemsemiyoruz bu güzellikleri. Yabancı turistlerin akın ettiği Kuşadası tarihi yapıları ve doğal güzellikleri ile onların başlarını döndürürken bizler sadece tatilin deniz, kum ve güneşten ibaret olduğunu biliyoruz. Kuşadası tarihi yapıları hakkında biraz bilgilendirirsek belki sizler de bu anlattığımız yerlerin büyüsüne kendini kaptırmak istersiniz.
Kuşadası tarihi yapıları içinde ilk olarak Güvercinada yer alıyor. Güvercinada Osmanlı zamanında karakol görevi görmesi için yapılmış olan Kuşadası tarihi yapılarındandır. Kuşadası’na hakim olan Güvercinada uğramanız ve manzarasına tanıklık etmeniz gereken Kuşadası tarihi yapıları arasındadır. Öküz Mehmet Paşa Kervansarayı ise günümüze kadar korunarak gelmiş olan bir başka Kuşadası tarihi yapıları içindedir. Her biri geçmişe götüren Kuşadası tarihi yapıları arasında 12 ion şehrinin merkezi olan Ponionion ise eşsiz doğal güzellikler arasında olan antik kenttir. Kuşadası tarihi yapıları içerisinde olmayan ancak Kuşadası’na yakın olan Efes harabeleri de görülmeye değer güzelliktedir. Hazır Kuşadası tatilindeyken görmeden gitmek istemeyeceğiniz bir tarihi yapı olduğunu düşünüyorum. Neopolis, Pygela, Prien, Miletos, Didyma, Aphrodisias ise diğer Kuşadası tarihi yapıları içerisindedir. Her biri ayrı bir zenginlik olan Kuşadası tarihi yapıları ile tatil fikri hoşunuza giderse pişmanlık duymayacağınızdan eminim.
 

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !